Marbaş'tan İhale Duyurusu
Marbaş'tan İhale Duyurusu İstanbul, 9 Mayıs (Hibya) - Marbaş Menkul Değerler, Kıraç Galvaniz Telekomünikasyon Metal Makine İnşaat Elektrik Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin, 17.03.2025 tarihinde teklif sunulan ve 15.04.2025'te sonuçlanan 2025/248790 ihale kayıt...

Marbaş'tan İhale Duyurusu
İstanbul, 9 Mayıs (Hibya) - Marbaş Menkul Değerler, Kıraç Galvaniz Telekomünikasyon Metal Makine İnşaat Elektrik Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin, 17.03.2025 tarihinde teklif sunulan ve 15.04.2025'te sonuçlanan 2025/248790 ihale kayıt numaralı, 128.699.875 TL tutarındaki 'Karayolları 16. (Sivas) Bölge Müdürlüğü'ne ait yollarda çelik otokorkuluk yapım, bakım ve onarım işi' sözleşmesinin 08.05.2025 tarihinde imzalandığını açıkladı.
Marbaş Menkul Değerler'in şirketlere ilişkin analizinde, Kıraç Galvaniz Telekominikasyon Metal Makine İnşaat Elektrik Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin daha önce 17.03.2025 tarihinde teklif verilen ve 15.04.2025 tarihinde sonuçlanan 2025/248790 ihale kayıt numaralı ve 128.699.875 TL bedelli "Karayolları 16. (Sivas) Bölge Müdürlüğü Dahilindeki Yollarda Çelik Otokorkuluk Yapım, Bakım ve Onarım İşi" konulu ihalenin sözleşmesi 08.05.2025 tarihinde imzalandığı belirtildi.
Analizde şirketlere ilişkin şu bilgiler verildi:
"PASEU: Şirket yüzde 45 oranında bedelsiz sermaye artırımı kararı aldı.
"EBEBK: Nisan 2025'te sona eren 4 aylık dönemde Türkiye'de ebebek mağazaları ve e-ticaret kanalından satılan toplam ürün adedi 32.081.166 olarak gerçekleşmişken, bu sayı 2024'ün aynı döneminde 29.460.395'tir.
"PGSUS: Şirket 2025 yılında toplam AKK’de (Arz edilen koltuk kilometre) yüzde 12-14 büyüme bekliyor.
"BASGZ: Şirket 18 Temmuz'da hisse başına net 1,70 TL temettü ödeme kararı aldı ve temettü verimi yüzde 6 olarak gerçekleşti."
(Hibya)
Paylaş
Devamı
İlginizi Çekebilir

Ekonomi
Çin altın almaya devam ediyor
Çin Merkez Bankası, Temmuz ayında yaklaşık 20 ton altın alarak rezervlerini artırdı. Böylece banka, altın alımını üst üste 21'inci aya taşıdı.

Ekonomi
Sigaraya Zam
Türkiye Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği (TBYD) Başkanı Erol Dündar, bir sigara grubundaki tüm ürünlere 10 TL zam yapıldığını açıkladı. Yeni fiyat tarifesi 4 Ağustos 2026 itibarıyla yürürlüğe girdi.

Ekonomi
Altın Fiyatları Geriledi: Gözler Fed ve Orta Doğu'da
ABD'nin İran'a yönelik saldırıları sonrası yükselen petrol fiyatları ve güçlenen dolar, altın fiyatlarını baskıladı. Yatırımcılar şimdi Fed'in faiz politikası ve Orta Doğu'daki gelişmelere odaklandı.

Ekonomi
Milletvekili maaşları zamlandı! Gelir 512 bin lirayı aştı
TÜİK'in haziran ayı enflasyon verilerini açıklamasıyla memur ve memur emeklilerine yapılacak yüzde 13,52'lik zam kesinleşti. Zamla birlikte milletvekili maaşları da arttı. Aktif milletvekili maaşı 310 bin 332 liraya yükselirken, hem emekli hem de görevde bulunan milletvekillerinin aylık geliri 512 bin 9 liraya çıktı.

Ekonomi
En düşük emekli maaşı belli oldu
En düşük emekli maaşının 20 bin liradan 23 bin 552 liraya çıkarılmasını öngören kanun teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sunuldu. Teklifin yasalaşması halinde maaşı bu tutarın altında kalan emeklilerin aylıkları Hazine desteğiyle 23 bin 552 liraya tamamlanacak.

Ekonomi
25 Milyon Kişinin Gözü 3 Temmuz Enflasyonunda
TÜİK’in 3 Temmuz’da açıklayacağı haziran ayı enflasyon verisiyle SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zammı yüzde 17,81’e, memur ve memur emeklileri

Ekonomi
Açlık Sınırı 35 Bin TL’yi Aştı
Türk-İş’in Haziran ayı araştırmasına göre dört kişilik bir ailenin açlık sınırı 35 bin 759 TL’ye yükselirken, yoksulluk sınırı 116 bin 478 TL olarak hesapl

Ekonomi
Akaryakıtta Son Durum: Benzine İndirim Geldi
Akaryakıt fiyatlarında hareketlilik sürüyor. Brent petrol fiyatları, döviz kuru ve vergi düzenlemelerinin etkisiyle fiyatlar değişmeye devam ederken ben

Ekonomi
En Düşük Emekli Maaşı İçin 23 Bin 500 TL Formülü Gündemde
Ekonomi kulislerinde konuşulan son senaryoya göre en düşük emekli aylığının 23 bin 500 TL seviyesine çıkarılması değerlendiriliyor.